O nas

Koło Naukowe Prawa Spółek (KNPS) powstało wiosną 2011 r. Oficjalny status organizacji studenckiej Koło uzyskało z chwilą wpisu do rejestru organizacji studenckich działających przy Rektorze Uniwersytetu Warszawskiego w dniu 12 maja 2011 r. Koło jest członkiem Rady Kół Naukowej WPIA UW.

Statutowym celem Koła jest propagowanie, promowanie i pogłębianie wiedzy z zakresu prawa spółek zarówno wśród Członków Koła, jak i całej społeczności akademickiej, a także poszerzanie wiedzy z dziedzin związanych z prawem spółek, jak ekonomia czy rachunkowość. Cele te są realizowane m.in. poprzez organizowanie cyklicznych spotkań z prawnikami-praktykami oraz przedstawicielami doktryny prawa spółek, prowadzenie strony internetowej Koła, połączone z pracą nad wydawaniem i publikowaniem „Biuletynu Prawa Spółek”. Ponadto Członkowie Koła chętnie biorą udział we wspólnych wyjściach, spotkaniach integracyjnych, wyjazdach na konferencje (np. uczestnictwo w akcji „Cała ta Giełda” z okazji 20-lecia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie).

Warunkiem nabycia członkostwa w Kole jest aktywny udział w pracach Koła przez okres co najmniej 2 miesięcy oraz wymóg czysto formalny – złożenie deklaracji członkowskiej.

Zapraszamy serdecznie na spotkania i do współpracy!

Zarząd 2014/15

Romuald Rzeszutko (Prezes Zarządu)

Monika Mazur (Wiceprezes Zarządu)

Małgorzata Sękul (Wiceprezes Zarządu)