Mec. Marek Furtek i mec. Piotr Bielarczyk o arbitrażu handlowym i zawodzie prawnika

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków, sympatyków i inne zainteresowane osoby na spotkanie Koła Naukowego Prawa Spółek inaugurujące naszą działalność w roku akademickim 2012/13, połączone ze spotkaniem informacyjnym.

Naszymi gośmi będą:

mec. Marek Furtek

Radca prawny, partner Kancelarii FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz. Prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie.

Arbiter lub pełnomocnik w licznych postępowaniach arbitrażowych krajowych i międzynarodowych przed sądami stałymi (m.in. VIAC, ICC, PCA, SAKIG, ZBP) oraz sądami ad hoc – ponad 150 postępowań. Prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Współautor pierwszego polskiego kodeksu dobrych praktykspółek giełdowych. Wielokrotnie członek rad nadzorczych spółek publicznych, w tym banków. Pełnił funkcję przewodniczącego walnych zgromadzeń licznych spółekpublicznych. Jest prawnikiem rokrocznie rekomendowanym przez: European Legal 500, Chambers Global i Chambers Europe. Specjalizuje się w prawie i postępowaniu cywilnym oraz prawie handlowym.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1979). Stypendysta Faculté Internationale du Droit Comparé w Strasburgu (1985, 1986 i 1988).

Członek Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

mec. Piotr Bielarczyk

Radca prawny, doktor nauk prawnych, starszy prawnik w Departamencie postępowań sądowych i arbitrażowych Kancelarii FKA.

Autor publikacji z zakresu arbitrażu, antropologii prawa i języka prawnego. Uczestnik procesów legislacyjnych, współautor (podczas prac parlamentarnych) kilkunastu artykułów Kodeksu postępowania cywilnego dot. arbitrażu. Specjalizuje się w prawie procesowym (arbitraż, spory sądowe, spory sądowo-administracyjne), prawie konstytucyjnym oraz prawie zobowiązań. Uczestniczył w ponad 90 krajowych i międzynarodowych postępowaniach arbitrażowych (instytucjonalnych i ad hoc) według reguł SAKIG, ZBP, UNCITRAL, PCC, VIAC, ICC. Prowadzi zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie poświęcone będzie tematyce arbitrażu handlowego oraz wykonywania zawodu prawnika.

Spotkanie odbędzie się 11 października br. o godz. 18:30 w Collegium Iuridicum II (Lipowa 4) w sali A.3.

Serdecznie zapraszamy!

Link do wydarzenia na Facebook’u