Konkurs KNPS i DLA Piper na najlepszy esej z prawa handlowego

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Zapraszamy wszystkich studentów prawa Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w konkursie na najlepszy esej prawniczy z zakresu prawa handlowego, który mamy przyjemność już po raz czwarty współorganizować z kancelarią DLA Piper.

Do wygrania płatny staż w Dziale Prawa Korporacyjnego kancelarii DLA Piper! Najlepsze prace zostaną ponadto opublikowane w Biuletynie Prawa Spółek.

Termin nadsyłania prac upływa 18 marca 2015 roku. Prace należy przesłać drogą e-mailową na adres kolo.naukowe.prawa.spolek.wpia.uw[at]gmail.com (w temacie maila prosimy napisać: „Konkurs DLA Piper”).

Prosimy o nadsyłanie prac w formacie .docx.

Poniżej przedstawiamy tematy konkursowe. Na dole strony znajdziecie również regulamin oraz zasady redagowania esejów.

Tematy konkursowe:

1. Charakter oświadczeń (representations & warranties) w umowie sprzedaży udziałów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
  2. Połączenie i podział spółki kapitałowej a zagadnienie sukcesji uniwersalnej. W jakich przypadkach sukcesja uniwersalna nie znajdzie zastosowania?
  3. Rezygnacja/odwołanie członka jednoosobowego zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz czynności dokonywane przez niego w imieniu tej spółki po rezygnacji/odwołaniu.
  4. Nabywanie przez cudzoziemców udziałów w spółkach z siedzibą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Zasady redagowania esejów