Konkurs KNPS i DLA Piper na najlepszy esej z prawa handlowego

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!

Zapraszamy wszystkich studentów prawa Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w konkursie na najlepszy esej prawniczy z zakresu prawa handlowego, który mamy przyjemność już po raz trzeci współorganizować z kancelarią DLA Piper.

Do wygrania płatny staż w Dziale Prawa Korporacyjnego kancelarii DLA Piper! Najlepsze prace zostaną opublikowane w Biuletynie Prawa Spółek.

Termin nadsyłania prac upływa 23 lutego 2014 roku. Prace należy przesłać drogą e-mailową na adres kolo.naukowe.prawa.spolek.wpia.uw[at]gmail.com (w temacie maila prosimy napisać: „Konkurs DLA Piper”).

Prosimy o nadsyłanie prac w formacie .doc.

Poniżej przedstawiamy tematy konkursowe. Na dole strony znajdziecie również regulamin oraz zasady redagowania esejów.

Tematy konkursowe:

1. Wiążące polecenia wspólnika a odpowiedzialność członka zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

2. Formalna i merytoryczna kontrola załączonych do wniosku dokumentów dokonywana przez sąd rejestrowy.

3. Zasady reprezentacji spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. Czy zarząd może ustanowić prokurenta lub pełnomocnika?

4. Zastaw (zwykły i rejestrowy) na udziałach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – zasady ustanowienia zastawu i wykonywania prawa głosu przez zastawnika.

5. Przekazanie informacji na potrzeby badania due diligence i związana z tym odpowiedzialność członka zarządu spółki akcyjnej.

Zasady redagowania esejów